İstiridye mantarı ek gelir

      İstiridye mantarı ek gelir için 3 yorum

İstiridye mantarı ek gelir kapısı oldu; Samsun’un Terme ilçesinde ek iş olarak istiridye mantarı üreten çiftçi Kemal Bülent Özdemir, ürünlerini başka illere ihraç ediyor. İstiridye Mantarı Tesisini ziyaret eden Başkan Kul, “Çiftçilerimiz her zaman baştacımız olmuştur “dedi.

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ilçenin Söğütlü mahallesinde istiridye mantarı işletmeciliği yapan Terme Amazon Mantar ve Tarım Ürünleri tesisini ziyaret etti. Başkan Kul’a tesisi gezdiren Kemal Bülent Özdemir Başkan Kul’a yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

İstiridye mantarı ek gelir

İstiridye mantarı ek gelir

Ziyaretlerinden dolayı Başkan Kul’a teşekkür eden Özdemir, “ 800 metrekarelik serada çalışmalarımız devam ediyor. 4 mevsim ürün yetiştirebiliyoruz ve satabiliyoruz. Kesinlikle pazarlama sorunumuz yok. Bu işe girmek isteyen tüm vatandaşlarımıza her konuda katkı ve destek de sağlıyoruz” dedi.

İstiridye mantarı ek gelir

CİDDİ KAZANÇ KAPISI OLDU 

Özellikle dar alanda üretimi yapılan istiridye mantarından bölge halkının ciddi kazanç elde ettiğine dikkati çeken Başkan Kul, fındığın yanında ek gelir arayışını sürdüren üreticilerin, dar alanda oldukça yüksek getirisi olan ve pazarlama sıkıntısı bulunmayan istiridye mantarına yöneldiğini dile getirdi. Üretimin yaygınlaşmasının istihdam ve ekonomiye katkı sağlayacağını vurgulayan Başkan Kul, “Ayrıca, yeni iş kapılarının açılmasıyla yöre halkının istihdamına da önemli katkılar sunacaktır. Bu anlamda, bu tür çalışmaları önemsiyor ve bölgemizde daha da yaygınlaşmasını arzu ettiğimizi ifade etmek istiyorum “dedi.  Yunus KILIÇ
Kaynak : Hedef Halk Sitesinden Alınmıştır.

3 comments on “İstiridye mantarı ek gelir

  1. Aynur arslan

    İstanbul kurtkoyde yasiyorum bu isi kesinlikle yapmayi cok isterim cunku mantarlara ozel merakim var hepsini yasam alanlarini arastiriyorum

    Reply
  2. Aynur arslan

    Bu ise talibim. Mantarlari incelemeyi arastirmayi cok severim yetistirme kismida bir o kadar ilgimi cekiyor.

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir