Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

      Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak için 2 yorum

Fotoğraf çekerek para kazanmak isteyen ve hobisinden para kazananlar arasına sizde katılabilirsiniz. Bu konuda yapmanız gereken tek şey gezerken fotoğraf çekmek.

İnternet’ten para kazanmanın yollarını aradığınız ama aynı zamanda yorulmak istemediğiniz bir yöntem olan fotoğraf çekerek para kazanmak ticari bir sanattır.  Aynı zamanda hobi olarak yapılabilecek iş gibi görünen fotoğraf çekmek, artık size para kazandırıyor.

Hobiden para kazanmak kadar kolay para kazanma yöntemi olan fotoğraf çekmek size bir çok açıdan rahat kazanmayı sunmaktadır.

İnternet’te bir çok kişi para bulmanın yollarını arayıp duruyor, aslında para resmini bile çekerek para kazanırsınız. Parayı aramayın paranın resimleri bile kazandıracak size.

Fotoğraf çekerek para kazanma yollarını kimler yapabilir.

Fotoğrafı her yaşta kişi çekebilir ama satacak kişiler 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Telif hakları nedeni ile fotograflarınız size bedel ödenerek satın alınacaktır. Bu nedenden dolayı parasal işlemlerde Ülkemiz sınırlarında 18 yaşı değerlendirilmektedir.

Kısacası para kazanmanın yolları öğrenciler, ev hanımları, emekliler, memurlar yani kısacası her yaştan kişi yapabilir ama ödemeyi 18 yaşını doldurmuş kişiler alabilir.

Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

Fotoğraf çek para kazanma yolları

İnternet üzeriden yapılabilecek bu işi sipariş üzerine konu verilerek yapabilirsiniz veya stok fotoğrafçılığı hizmeti veren bazı sitelerde çektiğiniz her türdeki fotoğrafı satabilirsiniz.

Sipariş işi fotoğraf çekerek para kazanmak için lütfen yazımızın altına mesaj bırakınız. 

Fotoğraf Satın Alan Siteler

Çektiğiniz fotoğrafları satmak için siteleri sizin için sıraladık. Direk Satış yapabileceğiniz kayıt bölümüne geçeceksiniz gerisi sizde.

 • Adobe Stock  : Fotolia’dan Para Kazananlar Adobe Stock’un Kullanmaktadır. Türkçe Destekliyor > https://goo.gl/S6efpc
 • Shutterstoc :  Shutterstock Fotoğraf Satmak  İngilizce > https://goo.gl/gr7cPU

Stok fotoğrafçılığı nedir; fotoğraf satın alan sitelere stok fotoğrafçılığı deniyor, elinizdeki çektiğiniz fotoğrafları satmak için bu sitelere kendi üyeliğinizi açıp fotoğraflarınızı yayınlıyor ve site üzerinden satış yapıyorsunuz.

Gezerken para kazanmak için tek yapmanız gereken değeri olan veya olabileceğini düşündüğünüz her yerin resmini çekin. Ayrıca Video çekerek de kazanabilirsiniz.

Önemli bir kural vardır, bu çektiğiniz resimleri daha önce herhangi bir yerde yayınlamamış olmanız gerekmektedir.

Fotoğraf çekip para kazanmak istiyorsanız sitemizdeki cevap yaz kısmına bilginizi bırakınız. Size geri dönüş yapılacaktır.

Bu işi paylaşın

2 comments on “Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

  1. evdeis Post author

   Merhaba Selim Bey,
   Hangi ilde yaşıyorsunuz ve sürekli gezdiğiniz iller var mı? Çekeceğiniz fotoğraf görevleri hazırlayalım müşterilerimize sunalım. Ayrıca Özgün olarak çektiğiniz bir kaç dış mekan fotoğrafı [email protected] adresine gönderirseniz bakış açınız hakkında değerlendirme yapalım.

   Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir