Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

      Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak için 15 yorum

Fotoğraf çekerek para kazanmak isteyen ve hobisinden para kazananlar arasına sizde katılabilirsiniz. Bu konuda yapmanız gereken tek şey gezerken fotoğraf çekmek.

İnternet’ten para kazanmanın yollarını aradığınız ama aynı zamanda yorulmak istemediğiniz bir yöntem olan fotoğraf çekerek para kazanmak ticari bir sanattır.  Aynı zamanda hobi olarak yapılabilecek iş gibi görünen fotoğraf çekmek, artık size para kazandırıyor.

Hobiden para kazanmak kadar kolay para kazanma yöntemi olan fotoğraf çekmek size bir çok açıdan rahat kazanmayı sunmaktadır.

İnternet’te bir çok kişi para bulmanın yollarını arayıp duruyor, aslında para resmini bile çekerek para kazanırsınız. Parayı aramayın paranın resimleri bile kazandıracak size.

Fotoğraf çekerek para kazanma yollarını kimler yapabilir.

Fotoğrafı her yaşta kişi çekebilir ama satacak kişiler 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Telif hakları nedeni ile fotograflarınız size bedel ödenerek satın alınacaktır. Bu nedenden dolayı parasal işlemlerde Ülkemiz sınırlarında 18 yaşı değerlendirilmektedir.

Kısacası para kazanmanın yolları öğrenciler, ev hanımları, emekliler, memurlar yani kısacası her yaştan kişi yapabilir ama ödemeyi 18 yaşını doldurmuş kişiler alabilir.

Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

Fotoğraf çek para kazanma yolları

İnternet üzeriden yapılabilecek bu işi sipariş üzerine konu verilerek yapabilirsiniz veya stok fotoğrafçılığı hizmeti veren bazı sitelerde çektiğiniz her türdeki fotoğrafı satabilirsiniz.

Sipariş işi fotoğraf çekerek para kazanmak için lütfen yazımızın altına mesaj bırakınız. 

Fotoğraf Satın Alan Siteler

Çektiğiniz fotoğrafları satmak için siteleri sizin için sıraladık. Direk Satış yapabileceğiniz kayıt bölümüne geçeceksiniz gerisi sizde.

 • Adobe Stock  : Fotolia’dan Para Kazananlar Adobe Stock’un Kullanmaktadır. Türkçe Destekliyor > https://goo.gl/S6efpc
 • Shutterstoc :  Shutterstock Fotoğraf Satmak  İngilizce > https://goo.gl/gr7cPU

Stok fotoğrafçılığı nedir; fotoğraf satın alan sitelere stok fotoğrafçılığı deniyor, elinizdeki çektiğiniz fotoğrafları satmak için bu sitelere kendi üyeliğinizi açıp fotoğraflarınızı yayınlıyor ve site üzerinden satış yapıyorsunuz.

Gezerken para kazanmak için tek yapmanız gereken değeri olan veya olabileceğini düşündüğünüz her yerin resmini çekin. Ayrıca Video çekerek de kazanabilirsiniz.

Önemli bir kural vardır, bu çektiğiniz resimleri daha önce herhangi bir yerde yayınlamamış olmanız gerekmektedir.

Fotoğraf çekip para kazanmak istiyorsanız sitemizdeki cevap yaz kısmına bilginizi bırakınız. Size geri dönüş yapılacaktır.

15 comments on “Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

  1. evdeis Post author

   Merhaba Selim Bey,
   Hangi ilde yaşıyorsunuz ve sürekli gezdiğiniz iller var mı? Çekeceğiniz fotoğraf görevleri hazırlayalım müşterilerimize sunalım. Ayrıca Özgün olarak çektiğiniz bir kaç dış mekan fotoğrafı info@eveekisal.net adresine gönderirseniz bakış açınız hakkında değerlendirme yapalım.

   Reply
 1. Fatma

  Fotoğrafları kendi makinemizlemi çekiyoruz yada telefonumuzla yoksa bunu siz mi ayarliyorsunuz ? Burda Size nasıl guvenecegiz belki de fotoğrafları gönderdiğimiz zaman alacaksınız ve bir daha size ulasamayacagiz ?

  Reply
  1. evdeis Post author

   Fotoğraf çekerek para kazanmak, farklı istekleri karşılamak anlamına gelmektedir. Bunlardan yazımızda bazı konulardan bahsettik ama tabiki aklınıza takılan soruları cevaplayalım.
   Fotoğrafları kendi cihazlarınız ile çekeceksiniz. Cep telefonu veya dijital makineler kullanabilirsiniz tabi ki bu fotoğraf ı isteyen kuruluşun isteğine göre değişmektedir. Her çektiğiniz fotoğrafı satılmak üzere satış siteleri üzerinden de satışa sunabilirsiniz.
   Fotoğrafları kendi cihazlarınız dan çektiğiniz için fotografların içerisinde konum bilgisi ve cihaz bilgileriniz yer alır bu kanıt niteliğini taşımaktadır.
   Yani sahiplik için kullanılmaktadır.
   İnternet’te kullanılan fotoğrafların bir kısmı ücretsiz olurken bir kısmı ücretlidir. İzinsiz kullanım durumunda dava açılabilir ve bir çok yaptırımla karşılaşılabilir.
   Çekeceğiniz Fotoğraf ücretleri anlaşmanıza göre seçilen fotoğraf başına alınmaktadır. Beğenilmeyen fotoğraflarınızı diğer yazımızda bahsettiğimiz siteler üzerinden satışa sunabilirsiniz.
   Kısacası yapılan işin zararı olmayan kazançlı bir iştir.
   Sadece satın alınan fotoğrafları herhangi başka bir yerde yayınlamanız gerekmektedir, aksi durumda sizde yasal yaptırımla karşılaşabilirsiniz.
   Güven konusu tamamen göreceli olmakla birlikte herhangi bir yatırım yapmadan yapabileceğiniz en güvenli işler arasındadır.
   Güven sorunuzu aşmanız açısından büyük fotoğraf satış sitelerinin adreslerini ziyaret edebilirsiniz. Bu adresler Adobe de içerisinde olmak üzere dünyanın en büyük firmalarıdır. Buradan birisi sizin fotoğrafınızı izinsiz kullanırsa çok mutlu olmanız gerekli 3-5 tl lik fotoğraf başı ödeyeceği yada özel fotoğraflar daha yüksek fiyatlarda verilebilir. İzinsiz kullanımda fazlasıyla tazminat davası açabilirsiniz.

   İnşallah o durumlara kalmazsınız ama kalırsanız da bu konuda izleyeceğiniz yolları ayrı bir demeç olarak sizin için hazırlarız.

   Bol Kazançlar

   Reply
 2. Esra

  Benimde en büyük fobilerimden biri fotoğraf cekmek bana yardimci olursaniz cok sevinirim.

  Reply
 3. Songul

  Doğa ve hayvan fotorgraflari çekmeyi seviyorum ve güzel fotolar yakalayabiliyorum. Istanbul sarıyerde yasiyorum

  Reply
 4. gamze kaya

  0 risk ile, herhangi bir ücret yatırmadan ek iş. Bir maaş kadar kazanmak mümkün. İster yakın çevrenizde ister internet üzerinden girişimci olun.

  Ayrıntılı bilgi için

  irtibat instagram: farmasi.gamze.kaya

  Reply
 5. deniz selin güler

  Merhaba ! fotoğraf çekme konusunda inanılmaz iyiyim en kısa zamanda dönüş yapın lütfen !

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir