Evde Makale Yazarak Kazan

      Yorum yok Evde Makale Yazarak Kazan

Makale yazarak kazan alanı günümüzün popüler işleri arasındadır. Ek iş olarak yapılabilecek en iyi getirisi olan bir iş türüdür.

Bol bol kitap, dergi, gazete gibi kelime haznenizi ve genel kültürünüzü genişletebilecek aktiviteler yaptıysanız, sıkı durun size mutlu bir haberim var. Makale yazarak kazanmak için hazırsınız demektir.

Sitemizde her bilgi dolu kişiye göre makale işi bulunmaktadır. Yorumlar bölümüne bıraktığınız mesajlardan firmalar sizlere ulaşacaktır. Kısacası makale yazarak kazan zamanı şimdi.

Makale yazarak kazanMakale Yazarak Para Kazanma

Bir çok firma, kendi web sayfası için çeşitli konularda makale yazarları aramaktadır. Makale yazarları genel olarak evden tam zamanlı veya ek iş olarak yapılabilen bir iş türüdür.

Nasıl makale yazarım; diye düşünüyorsanız unutmayın bu iş tamamen genel kültür ve hayal gücünüzle başlamaktadır.

Öncelikle ne için makale yazdığınız konusu sizin önemli olmalıdır, çevrimdışı veya çevrimiçi hangi türde bir makale isteniyor.

Çevrimdışı Makale : Matbaa türünde katalog İnternet’e bağlı olmayan ilanlar vs.
Çevrimiçi Makale : İnternet üzerinde yayınlanacak olan tüm yazılar.

Makale yazarak para kazanÇevrimdışı makale yazarak para kazanmak, oldukça katalog işi editörlüğü ve dizgi kültürüne hakim kişilerin yapabileceği işlerdir. En az Ofis programları kullanmasını bilen kişiler tarafından yapılmalıdır.

Bilgisayarınızda çevrimdışı işler için hazırlayacağınız makaleler için Indesign veya illustrator programlarını çevrimdışı makale yazma programları olarak kullanabilirsiniz.

İş çevrimiçi makale yazmak denilince yani İnternet sayfaları için editörlük işi, yukarıdaki vasıflara sahipseniz bu işin nasıl yapılacağını ve makale yazarak nasıl para kazanılacağını sizlere öğretmeye hazırız.

Para Kazandıran Makale Nasıl Yazılır?

Makale yazacağınız konu hakkında bilginiz yok ise eğer, araştırma yapmanız gerekecektir. En iyi makaleler ziyaretçilerin okudukça anlayabildiği anlamlı cümlelerden oluştuğunu unutmayınız.

İnternet üzerinde yayınlanacak yazılar yazıyorsanız, imla kurallarının yanı sıra dikkat etmeniz gereken cümle kurarken kullanmanız gereken en fazla kelime adedi sayınıza da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yazım kuralları için Google.com’un tavsiye ettiği bazı ip uçlarını kullanmanızı öneririz.

Kolay okunabilir metinler yazın
Kullanıcılar, iyi yazılmış ve kolay okunabilen içerikten hoşlanır.

Konu başlıklarına göre bir düzen sağlayın
Bir konunun nerede başladığını, nerede bittiğini belirgin olarak kullanıcılara yansıtacak şekilde içeriğinizi düzenlemek her zaman yararlıdır. İçeriğinizi mantıksal bölümler ve parçalar halinde sunmak, kullanıcıların istediklerini kolayca bulmalarını sağlar.

 

Makale yazarak para kazandıran siteler

 

İçerik Yazımız Devam Ediyor….. Bu Kazanç yöntemimizi açıklamaya devam edeceğiz. Takip Etmeye Devam Ediniz

 

Bu işi paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir